Komputer diagnostyczny przy sprawdzaniu auta przed zakupem ?

śr., 16/08/2017 - 18:07 -- Sprawdzamy-Auto

W dzisiejszych czasach, samochody to jeżdżące i rozbudowane komputery. W trakcie sprawdzania auta przed zakupem, koniecznym jest podpięcie się komputerem diagnostycznym, celem weryfikacji poprawności działania wszystkich dostępnych systemów. Tutaj jednak rodzi się pytanie: Czy komputer diagnostyczny zostanie użyty tylko do odczytu błędów czy faktycznie do diagnostyki ? Niestety najczęściej diagnostyka przy sprawdzeniu auta przed zakupem, ogranicza się do odczytania błędów i to na dodatek samego silnika. Sam odczyt błędów to za mało - co z takimi systemami jak np: skrzynie biegów, filtry cząstek stałych, poduszki bezpieczeństwa, ABS,ESP, TC....  Diagnostyka pozwala podejżeć parametry różnych systemów w samochodzie i zweryfikować ich poprawność działania a także odczytać zawarte w nich informacje. Przykłady wzięte z naszych raportów sprawdzenia auta przed zakupem :

Honda CRV 2.0 benzyna 2009r - Błędów Brak - w pamięci komputera AIR BAG zarejestrowany wypadek i otwarcie poduszek.

Mazda 6 2,0 diesel 2011r - Błędów Brak - weryfikacja iż wtryski paliwa są na końcu zakresu swojej kalibracji - w niedługim czasie ich wymiana.

BMW X3 07r licznik 240tyś.km- Błędów Brak - w systemie informacja że wymiana opon przekroczona o 370 tyś.km

Kia Ceed 1.6 crdi licznik 122tyś.km - Błędów Brak - w systemie informacja że filtr cząstek stałych ostatnie czyszczenie przy przebiegu 260 tyś.km

Skoda Citigo 13r. licznik 98tyś.km - Błędów Brak - w systemie info ,że ostatnie suszenie hamulcy przy 185 tyś.km

VW Turan 08r 1.4TSI - Błędów Brak - w systemie wypadanie zapłonów - Przyczyn może być kilka, łącznie z rozrządem.

BMW F10 2011r - Błędów Brak - dystans przejechany od ostatniego wykasowania błędów 4km.

Opel Insignia 2012r - Błędów Brak - pozostały dystans do wymiany filtra cząstek stałych 23 tyś km.

Fiat Bravo 2012r 146 tyś.km - Błędów Brak - w systemie przebieg 282 tyś.km

itd...

Zawsze przed wykupieniem usługi sprawdzenia auta przed zakupem, dowiedz się czy płacisz tylko za odczytanie błędów czy zostanie zrobiona diagnostyka.

 

 

Galeria: